IMG-4941
IMG-4940
IMG-4939
IMG-4938
IMG-4937
Kategorie
Informacje

Programy romskie

W Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu podejmowane są różnorodne działania wspierające edukację uczniów romskich. Od 16 lat pozyskiwane są środki finansowe umożliwiające realizację zadań dodatkowych w ramach rządowego Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce. W 2023 roku szkoła realizowała projekt „Kulinarne spotkania romskie przy wspólnym stole”, w ramach którego zorganizowano 10 spotkań integracyjnych. Zadaniem zostało objętych 30 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu, w tym 10 uczniów narodowości romskiej. Zajęcia były świetną okazją do samodzielnego działania i eksperymentowania. Uczniowie uczyli się również ekonomicznego wykorzystywania produktów spożywczych. Dzięki pozyskanej dotacji zgodnie z umową miedzy Wojewodą Opolskim a Starostą Powiatu Kędzierzyńsko- Kozielskiego po raz kolejny uczniowie włączyli się w promocję zdrowego odżywiania połączoną z poznawaniem kuchni z różnych regionów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + trzynaście =