Zespół Szkół Specjalnych
im. Jana Brzechwy
w Kędzierzynie-Koźlu


Wakacje....


Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy naszej szkoły

Dzisiaj nie spotkaliśmy się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego – roku, który jak wszyscy mówicie, był rokiem trudnym i pełnym wyzwań. Czas więc na krótkie podsumowanie. 

Jak co roku  nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych                        i zawodach sportowych. Zakończyliśmy rok szkolny ze średnią ocen 3,91  w szkole podstawowej i 4,09 w szkole branżowej. Cztery klasy uzyskały średnią klasy powyżej 4.  Wysoka była też frekwencja uczniów, bo aż 15 klas uzyskało średnią powyżej 90 %. 

 

W tym roku Piotr Halów z klasy VI, Anna Wróblewska z klasy I szkoły branżowej i Karolina Wystrach z klasy II szkoły branżowej otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Aż 9 uczniów                       i uczennic za swoje osiągniecia otrzymało honorowy tytuł Akademika Pana Brzechwy: Oliwier Lucik, Sybilla Krupa, Sybilla Mazur, Karol Kiereś, Paweł Sobolewski, Roksana Gruszecka, Natalia Majewska, Anna Kisman i Dawid Chroboczek. Nauczyciele odwiedzili Was w domach  w Dzień Dziecka i na koniec roku szkolnego przekazując upominki, dyplomy i nagrody. Radosną wiadomością jest również fakt,  że Anna Wróblewska z klasy I Branżowej Szkoły I stopnia i Karol Kiereś z klasy II Szkoły Przysposabiającej do Pracy za swoje sukcesy otrzymają Stypendium Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć. 

 

Były w tym roku chwile radości, ale nie brakło smutku z powodu przerwania zajęć  szkolnych w marcu. Dla wszystkich był to czas obaw, wyzwań i nowych zadań.  Dziękuję uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włączanie się w różne akcje, prace na rzecz szkoły i środowiska oraz wzajemną pomoc koleżeńską. Dziękuję za zaangażowanie podczas zdalnego nauczania. 

 

Wszystkim Uczniom, Absolwentom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły na rozpoczynające się wakacje  życzę  wypoczynku i zdrowia. Życzę nam wszystkim byśmy po wakacjach spotkali się w szkole. 

                                                                                                                         Dyrekcja Szkoły

Krystyna Gielas

Teresa Smak

 

                                                                 

 

Zobacz galerię zdjęć:

zobacz wszystkie artykuły