Zespół Szkół Specjalnych
im. Jana Brzechwy
w Kędzierzynie-Koźlu


Sprawozdanie z ekopikniku


W dniu 16 września uczestniczyliśmy, jako laureaci konkursu Segreguj.pl. w Ekopikniku przed Halą Sportową „Śródmieście” w Kędzierzynie-Koźlu, organizowanym przez Związek Międzygminny „Czysty Region”. Wysłuchaliśmy niezwykłej prelekcji ekologa i podróżnika pana Dominika Dobrowolskiego, który zaprezentował nam opowieść o Bałtyku zajętym przez okropne stwory: butelkusy, balonusy, alumusy. Wiemy, że znalazły się one tam, nie tylko dzięki plażowiczom, ale także dzięki ludziom wrzucającym te straszydła do rzek, które później wpływają do morza.  

Uczniowie brali udział w warsztatach i zabawach proekologicznych. Zdobiliśmy torebki zakupowe wielorazowego użytku, zobaczyliśmy, jak z kartonowych opakowań po mleku, sokach można zrobić papier czerpany, wzięliśmy udział w konkurencjach sprawnościowych, oddaliśmy butelki plastikowe, w zamian otrzymując sadzonkę jarzębiny, którą posadzimy na szkolnym podwórku. 

I wtedy nadeszła najważniejsza chwila-wręczania nagród. W kategorii szkół na siedem miejsc wyróżnionych, nasza szkoła zajęła IV miejsce, za które otrzymaliśmy nagrodę rzeczową w postaci materiałów edukacyjnych. Uczeń Szymon Gromada w konkursie indywidualnym zdobył  III miejsce                  i otrzymał nagrodę w postaci bonu. Dzięki jego zaangażowaniu, szkoła została wyróżniona za największą ilość oddanych zużytych baterii i otrzymała pojemniki do segregacji śmieci.

Dziękujemy organizatorom za bardzo udany  i ciekawy Ekopiknik!

Zobacz galerię zdjęć:

zobacz wszystkie artykuły