Czytamy dla Niepodległej

Czytamy dla Niepodległej” Dnia 19.11.2018r. Odbyły się dwa spotkania czytelnicze poświęcone historii Polski, zwłaszcza czasom odzyskania przez nią niepodległości. Pierwsza grupę stanowiły dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna, zawodowa i branżowa. Uczestnikami drugiego spotkania byli uczniowie klas PDP. Czytaliśmy wcześniej przygotowane fragmenty książki „Ilustrowana  historia Polski”. Rozważaliśmy losy naszego kraju w okresie rozbiorów , przez Wielką Emigrację, wybuch pierwszej wojny światowej i odzyskanie niepodległości w 1918 r. W czasie imprezy wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, obejrzeliśmy film „Historia Polski w 10 minut” oraz poznaliśmy współczesną wersję  pieśni „Piechota”  w wykonaniu Kamila Bednarka. Uczniowie stworzyli atmosferę pełną szacunku dla ojczyzny. Wykazali się nie tylko znajomością tekstów, ale również zrozumieniem trudnej tematyki.