II Konferencja „ Słodko-gorzki świat osób niepełnosprawnych” -Już dziś myślimy co będzie jutro

Wczoraj odbyła się druga edycja konferencji dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i nauczycieli pt. "Już dziś myślimy ,co będzie jutro".
Zaszczyciło nas ponad pięćdziesięciu gości, którym los osób niepełnosprawnych leży na sercu. Konferencję uroczyście rozpoczął wicestarosta Józef Gisman, który od lat wiernie kibicuje nam we wszystkich przedsięwzięciach, dotyczących naszych uczniów.
Pani dyrektor Krystyna Gielas przedstawiła plan edukacyjny dla osób niepełnosprawnych umysłowo, uwzględniając szeroki wachlarz możliwości edukacyjnych na terenie powiatu.
Szczególnie gorąco przywitaliśmy jako prelegentów,rodziców naszych obecnych i byłych wychowanków. Pani Elżbieta Rams, podzieliła się z nami swoimi uczuciami na temat decyzji o zapisaniu swojej córki Marty do naszej szkoły. Swoją wypowiedż zakończyła słowami:" moja córka jest tu szczęśliwa".
Pani Barbara Sura, mama naszego byłego ucznia, opowiedziała nam o swoich doświadczeniach z edukacją syna Pawła, który już pracuje (skończył szkołę zawodową) a do tego uczy się zaocznie w liceum, bo ma ambicję zdobyć średnie wykształcenie. "Paweł  miał tu przyjaciół, których w szkole masowej nie mógł znaleźć, cieszył się gdy szedł do szkoły".
Interesujących informacji na temat wszelkich form pomocy ze strony instytucji państwowych, udzielili nam nasi prelegenci.Szczególnie interesująco o działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej dla osób dorosłych, opowiedziała nam jej kierowniczka pani Maja Kunicka.
O wsparciu ZUS-u dla osób niepełnosprawnych mówiła pani Elżbieta Kaczorowska-Rams a o formach pomocy realizowanych przez MOPS, pani Agata Morkis. Były to przydatne dla naszych gości informacje, które pozwoliły im na szersze spojrzenie na możliwości uzyskania dodatkowej pomocy. Pani Elżbieta Czeczot z PCPR-u przedstawiła nam  długie i wyczerpujące sprawozdanie z działalności  swojej placówki z lat 2008-2014.
O obawach rodziców związanych z niepełnosprawnością swojego dziecka oraz o neuropsychologicznych mechanizmach oddziaływań terapeutycznych opowiedziały pani Agnieszka Garstka i Gabriela Joniak- terapeutki i nauczycielki w naszej szkole.
W przerwie konferencji goście i gospodarze częstowali się pysznościami, które przygotowali uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Chleb domowej roboty, pyszne pasty i ciasta zrobiły furorę.
Zapraszamy za rok.