Zespół Szkół Specjalnych
im. Jana Brzechwy
w Kędzierzynie-Koźlu


VI Konferencja „ Słodko- gorzki świat osób niepełnosprawnych „już za nami


Za nami VI Konferencja „Słodko-gorzki świat osób niepełnosprawnych”. Co roku konferencja ma inny temat przewodni. Tematem tegorocznego spotkania była kwestia umiejętnej rozmowy z dzieckiem i o dziecku. Sposobami komunikacji z osobami niepełnosprawnymi, ale również o tym, jak rozmawiamy o osobach niepełnosprawnych oraz jak to wpływa na nasze myślenie i postępowanie. Tuż przed wykładami nauczyciele naszej szkoły odegrali dla wszystkich gości scenki z życia, w których pokazywali, jak różnie można podejść do typowych codziennych sytuacji z życia rodzica dziecka niepełnosprawnego. Uświadomili tym zebranym gościom, jak wiele trudność i przeszkód muszą pokonywać, aby zwiększać świadomość otoczenia.

Wykład podczas konferencji wygłosiła prof. Dorota Podgórska-Jachnik, psycholog, pedagog specjalny, logopeda, coach, specjalizująca się w problematyce wspierania osób niepełnosprawnych i ich rodzin, konsultant z zakresu specjalnych potrzeb edukacyjnych, autorka wielu publikacji naukowych. Można było również posłuchać prelekcji mgr Ewy Chudzickiej, neurologopedy, pedagoga specjalnego, trenera wideotreningu komunikacji, terapii alternatywnych i wspomagających metod komunikacji.

Konferencja zorganizowana  została przez Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu i Stowarzyszenie „Zawsze Dziecko”. Partnerem inicjatywy był urząd miasta i starostwo powiatowe, które współorganizowało konferencję.

Zobacz galerię zdjęć:

zobacz wszystkie artykuły