Zespół Szkół Specjalnych
im. Jana Brzechwy
w Kędzierzynie-Koźlu


Wycieczka do Poznania


dzień 1 -> https://www.facebook.com/szkolabrzechwy/videos/678997459170408/ dzień 2 i 3 -> https://www.facebook.com/szkolabrzechwy/videos/537083747047913/

W ramach rządowego programu na rzecz integracji społeczności romskiej nasza szkoła zrealizowała projekt "Razem poznajemy nasz kraj - trzydniowa wycieczka do Poznania, Gniezna i Kórnika". Wycieczka odbyła się w terminie od 24-26 września 2019 r. Już w pierwszym dniu wycieczki na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. W Poznaniu uczniowie zwiedzili Starówkę. Mieli okazję spędzić cudowne chwile w Muzeum Rogałowym. Poznali tajniki wykonywania Rogali Świętomarcińskich. Odwiedzili również Bulbry Poznańskie. Była to wyjątkowa wystawa interaktywna w 6D. Znajdowały się tam magiczne labirynty w których uczniowie odkrywali legendy dawnego Poznania.  Natomiast wieczorem uczniowie bawili się na wspólnej dyskotece. 

 

Kolejny dzień również był pełen wrażeń.  Uczniowie pojechali do pierwszej stolicy Polski - Gniezna. Podziwiali eksponaty w Muzeum Archidiecezji, poznali historię Katedry Gnieźnieńskiej, miejsce w którym koronowano pięciu królów Polski. W katedrze uczniowie podziwiali bezcenne zabytki sztuki romańskiej – Drzwi Gnieźnieńskie, które opowiadają historię życia św. Wojciecha oraz wiele innych zabytków niezwykle ważnych dla naszej narodowej tożsamości. Podziwiali wspaniały widok z wieży katedralnej. Po zwiedzaniu przyszedł czas na rekreacje w Termach Maltańskich w Poznaniu. Dzień również zakończył się tanecznie. Podczas trzeciego dnia udaliśmy się do Bazyliki archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu a następnie wyjechaliśmy do Kórnika, gdzie podziwialiśmy piękny zamek, który była zabytkowa rezydencja historycznych rodówGórków i Działyńskich.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z trzech dni pełnych wrażeń :)

dzień 1 ->      https://www.facebook.com/szkolabrzechwy/videos/678997459170408/

dzień 2 i 3 ->  https://www.facebook.com/szkolabrzechwy/videos/537083747047913/

 

Zobacz galerię zdjęć:

zobacz wszystkie artykuły