Zespół Szkół Specjalnych
im. Jana Brzechwy
w Kędzierzynie-Koźlu


VIII konferencja z cyklu Słodko-gorzki Świat Osób Niepełnosprawnych - relacja


27 maja na terenie naszej szkoły odbyła się VIII konferencja z cyklu „ Słodko-gorzki Świat Osób Niepełnosprawnych” tym razem pod hasłem „ Szczęśliwy rodzic - szczęśliwe dziecko”

Na konferencji skupiliśmy się na pokazaniu tego jak właściwie oddziałująca na ucznia szkoła pozwala na rozwój dziecka i jego poczucie wartości i jak przekłada się to na zadowolenie i poziom szczęścia rodzica.

W wywiadzie z nauczycielami opowiedzieliśmy o naszych metodach pracy edukacyjnej i o tym, że atmosfera w szkole jest najważniejsza, bo pozwala na swobodny rozwój ucznia i osiąganie przez niego sukcesów w nauce. 

     Tezę, że szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko postawiła przed nami dr Katarzyna Błońska profesor Uniwersytetu Opolskiego, która w bardzo ciekawy sposób, przy użyciu platformy internetowej i dzięki współpracy ze wszystkimi uczestnikami konferencji, tezę tę udowodniła. Wywiad z rodzicami naszych uczniów potwierdził to, co było założeniem tej konferencji.

    Rodzice kilkorga uczniów podzielili się z nami szkolnymi historiami swoich dzieci i swoimi przeżyciami wynikającymi z ogromnej pracy włożonej w ich edukację.

„ Gdy nasz syn poszedł do szkoły specjalnej, odzyskaliśmy swoje życie i czas dla rodziny”

powiedziała mama Pawła a mama Ani zacytowała wypowiedź nauczycielki szkoły integracyjnej, która tak zachęciła ją do posłania dziecka do naszej szkoły ” być może Pani poczuje się tam obco ale Ania będzie u siebie, w szkole ogólnodostępnej pani poczuje się u siebie, ale Ania będzie się czuła nie na swoim miejscu”.

„ Mamo dlaczego dopiero teraz posłałaś mnie do tej szkoły, czy nie wiedziałaś, że jest taka fajna szkoła?” tak Marcin zapytał swoją mamę i dodał „ bo w tej szkole są dzieci, które tak jak ja czegoś nie potrafią”. 

Czy jeszcze trzeba potwierdzać, że szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko?

Konferencję zakończył występ taneczny naszych uczniów. Brawom nie było końca. 

Po zakończeniu konferencji i poczęstunku przygotowanym jak zawsze przez klasy PDP rozpoczął się festyn rodzinny, który w związku z deszczową pogodą, odbył się w budynku szkoły. 

 

 

Zobacz galerię zdjęć:

zobacz wszystkie artykuły