Zespół Szkół Specjalnych
im. Jana Brzechwy
w Kędzierzynie-Koźlu


Aktualności


 • Specjalistyczne warsztaty zawodoznawcze

  Kolejne działania w ramach projektu
   Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla rynku pracy-2.
  Już dziś warsztaty zawodoznawcze w 
  branży hotelarsko gastronomicznej w
  hotelu…

 • TYDZIEŃ ZAWODOWY IV

  Już w dniach 21-25 .11.2022 zapraszamy na lekcje otwarte w szkole branżowej I stopnia oraz warsztaty  pt.  "Radzę sobie w dorosłym życiu -umiem, pracuję, funkcjonuję"…

 • Wizyta studyjna w ramach projektu Europejskie Szkoły Demokracji i Partycypacji

  Czas na nowe informacje o naszych działaniach w ramach projektu Europejskie Szkoły Demokracji i Partycypacji.
  Dziś studyjna wizyta naszego partnera, dyrektora klas 7 i 8…

 • Nowe działania w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy -2

  Już wystartowały zajęcia specjalistyczne dla uczniów szkół specjalnych w ramach  projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy-2.
  Tym razem uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy…

 • ZAWODOWY TYDZIEŃ IV

  Zawodowy Tydzień IV
  Branżowa Szkola I Stopnia oraz Szkoła przysposabiająca do pracy   przygotowują w swoich specjalistycznych  pracowaniach zawodowych warsztaty i lekcje otwarte dla uczniów…

 • E-Dziennik

  W roku szkolnym 2022/2023 rozpoczęliśmy korzystanie z aplikacji E-dziennik Uonet+. Dziennik możemy uruchomić klikając w poniższy link:

  E-dziennik Uonet+

 • Zakończenie roku szkolnego

  Jutro zakończenie roku szkolnego.

 • VIII konferencja z cyklu Słodko-gorzki Świat Osób Niepełnosprawnych - relacja

  27 maja na terenie naszej szkoły odbyła się VIII konferencja z cyklu „ Słodko-gorzki Świat Osób Niepełnosprawnych” tym razem pod hasłem „ Szczęśliwy rodzic -…

zobacz wszystkie aktualności

Dowiedz się więcej ...


logo powiatu Organem prowadzącym Zespół Szkół Specjalnych jest powiat kędzierzyńsko-kozielski

Szkoła Podstawowa Specjalna

Szkoła podstawowa dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

Uczniowie realizują taką samą podstawę programową jak w szkołach masowych. Jednak stopień trudności danego materiału jest dostosowany do możliwości poznawczych i emocjonalnych dziecka. Pracujemy tak,by nasi uczniowie czuli się potrzebnymi i wartościowymi ludźmi.

Szkoła podstawowa dla uczniów niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym

Uczniowie realizują podstawę programową dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Poziom nauczania jest dostosowany do poziomu wiedzy i umiejętności ucznia.Pracujemy metodami pozwalającymi na komunikację z każdym dzieckiem, niezależnie od jego dysfunkcji. Nasi uczniowie biorą czynny udział w zajęciach sportowych MATP .

Branżowa Szkoła I stopnia

Szkoła Branżowa I stopnia składa się z klas wielozawodowych, przedmioty ogólnokształcące realizowane są na terenie szkoły, przedmioty zawodowe na kursach wyjazdowych.Praktyki zawodowe odbywają się w zakładach pracy pracodawców. Nasi uczniowie uczestniczą w szkolnych zajęciach dwa lub trzy razy w tygodniu,resztę czasu spędzając na doskonaleniu swoich umiejętności zawodowych w ramach praktyk. Szkoła przyjmuje uczniów z terenu całego województwa.

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Szkoła dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Nasi uczniowie przygotowują się do wykonywania różnych zajęć w ramach przygotowania do pracy i samodzielnego życia. W specjalistycznych pracowniach nasi uczniowie przygotowują przetwory i wyroby spożywcze, pieką ciasta, ciasteczka, gotują i smażą smaczne dania z różnych produktów. Poznają tajniki zdrowego żywienia. Uczą się też posługiwania różnymi narzędziami przy pomocy których wykonują przedmioty ładne i przydatne. Klasy PDP dbają też o otoczenie szkoły. Uczniowie zajmują się utrzymaniem, otaczającego szkołę terenu zielonego. Przycinają krzewy, pielą, sadzą i rozmnażają rośliny. Wykorzystują je potem do produkcji stroików na różne okazje. Uczniowie PDP potrafią też zadbać o porządek i organizację szkolnych imprez, stają się samodzielnymi,dorosłymi ludźmi.