IMG-4941
IMG-4940
IMG-4939
IMG-4938
IMG-4937
Kategorie
Informacje

Dzień otwarty 2024

Kategorie
Informacje

X Konferencja z cyklu słodko-gorzki świat osób niepełnosprawnych

Informacja dla gości zaproszonych na konferencję z cyklu „Słodko-gorzki świat osób niepełnosprawnych”.
Na potrzeby informacji i promocji niniejszego wydarzenia organizator – Zespół Szkół Specjalnych im. Jan Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu, będzie utrwalał przebieg konferencji w formie zdjęć cyfrowych, które zostaną opublikowane na stronie internetowej www.szkolabrzechwy.pl oraz na profilu Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w mediach społecznościowych Facebook, co może skutkować publikacją wizerunku osób biorących udział w konferencji.
Pełna informacja o zakresie i zasadach przetwarzania danych osobowych dostępna jest tutaj.

Kategorie
Informacje

Programy romskie

W Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu podejmowane są różnorodne działania wspierające edukację uczniów romskich. Od 16 lat pozyskiwane są środki finansowe umożliwiające realizację zadań dodatkowych w ramach rządowego Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce. W 2023 roku szkoła realizowała projekt „Kulinarne spotkania romskie przy wspólnym stole”, w ramach którego zorganizowano 10 spotkań integracyjnych. Zadaniem zostało objętych 30 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu, w tym 10 uczniów narodowości romskiej. Zajęcia były świetną okazją do samodzielnego działania i eksperymentowania. Uczniowie uczyli się również ekonomicznego wykorzystywania produktów spożywczych. Dzięki pozyskanej dotacji zgodnie z umową miedzy Wojewodą Opolskim a Starostą Powiatu Kędzierzyńsko- Kozielskiego po raz kolejny uczniowie włączyli się w promocję zdrowego odżywiania połączoną z poznawaniem kuchni z różnych regionów.

Kategorie
Informacje

Stypendia Starosty

8 września 2023 roku w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu zostały wręczone stypendia Starosty. Uczniowie z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zostali wyróżnieni w dziedzinie nauki, kultury i sportu. W gronie 53 laureatów nie zabrakło uczniów naszej szkoły!

W tym roku 4 naszych uczniów zostało „Asami Powiatu 2023”:

🔸Aleksandra Woźniak

🔹Wiktor Wilk

🔸Szymon Szymaniec

🔹 Szymon Gromada

Akcentem artystycznym spotkania był występ naszego szkolnego zespołu teatralnego „X”. Gratulujemy Stypendystom i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni!

Kategorie
Informacje

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Rozpoczynamy dzisiaj nowy rok szkolny 2023/2024, w który wchodzimy pełni nadziei, marzeń i planów. Od dzisiaj stoją przed nami kolejne miesiące nowych wyzwań oraz możliwości. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów, a rodzicom satysfakcji i dumy ze swoich pociech.

Kategorie
Informacje

Specjalistyczne warsztaty zawodoznawcze

Kolejne działania w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla rynku pracy-2.
Już dziś warsztaty zawodoznawcze w branży hotelarsko gastronomicznej w hotelu Mercure w Opolu.
Ale na początek Konferencja podsumowująca projekt Biznes-Edukacja-Kooperacja-Opolscy Zawodowcy 2022 i spotkanie stażysty Krzysztofa Paras z kierownikiem projektu Bartłomiejem Piechaczek.